Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Tak źle nie było od 12 lat. Pracowników nie może znaleźć już blisko połowa pracodawców

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 16 sierpnia 2018 r. o 06:50 Powrót do artykułu
Jestem pracodawcą małej firmy 10 osobowej. Presja pracowniczą jest tak duża jeśli chodzi o finanse, że bardzo poważnie rozważam redukcję 30% składu załogi. Po prostu mi się nie opłaca pracować dla utrzymywania stanowisk pracy. No cóż wcześniej PO zmusiła ludzi do emigracji zarobkowej, a teraz PiS dał ludziom bodziec by nie pracowali otrzymując tak duże zasiłki. Nie mówię, że one dla wszystkich są złe, lecz na pewno ograniczają podaż pracownika. Zarobki powyżej 4000 netto dla wielu to za mało. Nosił wilk razy kilka......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Więcej muszą płacić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy Janusz myśli że młodzi będą robić za 1700 netto gdzie wynajęcie mieszkania to 1200 xD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Płaćcie przyzwoicie to się szybko pracownicy znajdą. Nie macie kasy? Zmniejszcie własne zyski, zamknijcie firmę, albo sami weźcie się do roboty za 1800 netto na śmieciówie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo PiS to dla tego że zlikwidowali sztuczne bezrobocie przez zmniejszenie lat pracy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt faktem o dobrą pracę jest ciężko ale się da. Trzeba poszukać ze dwa-trzy miesiące, przebrnąć przez stos naciągaczy i dopiero coś tam widać. Rozwalił mnie koleś z restauracji na starym mieście, który nie płacił kelnerom 5zl/h bo resztę z napiwków zarobią :D jajcarz jeden
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak 5tki na rękę nie będzie w tych czasach to pracowników tym bardziej ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobrze czasy gdzie pracodawca mógł pracownikach przebierać się skończyły ja zaczynałem w wielu 16 lat jako pracownik młodociany prywatne praktyki w szkole pracuje cały czas ani razu na bezrobociu ma 40 lat 9 lat temu zacząłem przygodę z budowlanką oczywiście jako pomocnik muraża przez parę lat się człowiek wiele nauczył bo chciał ale nadszedł taki dzień że stwierdziłem że pora coś zmienić moja pasja były żurawie wieżowe więc postanowiłem tą drogę obrać praktyka szkolenia egzamin wyłożona własna kasa egzamin zdany usprawnienia w ręce początki stawka śmieszna bo młody operator ok rok pracy po roku rozmowa z pracodawcą na temat podwyżki usłyszałem dopiero dostałeś rok temu z 12 na 13 złoty netto więc długo nie myśląc zacząłem się rozglądać za pracą na dzień dzisiejszy kontrakt Niemcy na zurawiu gurno obrotowym stawka 50 zł na godzinę netto płatna każda godzina więc niech nie płaczą tylko płacą mi ich nie szkoda mają za swojie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale z pracownikami w Polsce nie ma absolutnie żadnego problemu to problem jest po stronie pracodawców którzy nie mogą się pogodzić z faktem że nikt już nie przyjdzie pracować za 1500 zł netto i dalej próbują szukać ludzi za taką kasę nie chcąc wogóle podwyższać pensji i są bardzo zdziwieni że nikt nie przychodzi. Firmy które oferują dobre warunki pracy i pensji za którą da się żyć a nie konać z głodu i wegetować nie mają problemu ze znalezieniem pracowników problemy mają tylko siłacze prywaciarze którzy nie mogą się pogodzić z tym że jak zaoferują ludziom normalne pieniądze to będą jeździć na wczasy tylko 11 razy do roku a nie 12
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No ciekawe bo moje dzieci od dwóch miesięcy wysyłają podania i nic!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wieksze zarobiki ,umowy o prace ,socjal i ludzie wrócą za granicy z Niemiec ,Angli etc. A Polakowi ktory zostaje w kraju zdecydowanie bardziej oplaca sie aktualnie zalozyc dzialalnosc gospodarcza samemu niż pracowac u somsiada
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
solidaruchowe wizionery z magdalenki wygnały polaków za granice i zdziwione ,że nie ma komu zapier..ć,szmaciarnia ,reszte załatwi pis -paranoja i schozofrenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To teraz niechec do orania za 1600 netto dla jakiegos janusza biznesu nazywa sie wygorowanymi wymaganiami placowymi? Absolutne minimum teraz to powinno byc na reke to co teraz brutto. A jak januszku w swoim najnowszym merolu twierdzisz ze wiecej niz 1600 firma nie uciagnie to gowno z ciebie a nie biznesmen. Tylko jestes wspolczesnym poganiaczem niewolnikow. To podwijaj rekawki i sam zapierd...albo zamykaj ten pseudo biznes.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie pojde do pracy za "napiwek jednorazowy" zwany wynagrodzeniem. Np. firma DamPrint z Henrykow oferuje 1500zl za 200tys wypracowanego obrotu. Hahaha. I takich firm jest pelno. Ja sie dziwie ze oni maja jakich kolwiek pracownikow! Chyba desperatow bez poszanowania wlasnej wartosci jako czlowieka!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Smieciowe umowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za marne grosze nikt nie będzie pracował .Ja za granicą robię po 55 do 66 godzin na tydzien .Jak by placily dobre pieniądze w Polsce to ludzie by wróciły do pracy do Polski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile placicie dla murazy na godzinę netto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
po co pracować jak pieniądze dostaje się za darmo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze. Nie tak dawno były czasy gdy pracodawcy mówili: ,,jak ci się nie podoba, to się zwolnij".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oby tak dalej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...